Amerikalılar Teşvik Paketiyle Birlikte Kripto Para Satın Almaya Başladı

Teşvik paketi dağıtılan Amerikalılar çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı. Harris Insights anketine göre, 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin dağıtılmaya başlanmasıyla birlikte Amerikalıların yaklaşık %7’si Bitcoin ve Ethereum satın aldı. Anket 18 yaş ve üstü 1000’den fazla Amerikalıyı içeriyor. Ankete katılanların %29’u salgın sonrasında mali durumlarının kötüleştiğini söylerken, %20’si mali durumlarının bir sene öncesine kıyasla daha iyi olduğunu ifade etti. Bununla birlikte ankete katılanların yaklaşık %53’ü dağıtılan destekle birlikte kripto para birimlerine yatırım yapacağını açıkladı.

Küresel kilitlenme sırasında birçok yatırımcı kripto para birimlerine ve hisse senedine yöneldi. Robinhood gibi platformlar, kullanıcı tabanlarında muazzam bir artış gördü. Özellikle genç yatırımcılar, ekstra gelir elde etmenin bir yolu olarak kripto para birimine ve hisse senedi yatırımına yöneliyorlar.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikGrayscale Geçtiğimiz Bir Ayda Büyük Miktarda Kripto Satın Aldı
Sonraki İçerikÜnlü Analist Poppe’den Bitcoin Yorumu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz