Altcoinlerde Sert Düşüş Başladı! Düşüşün Sebebi Ne?

Bitcoin’in son geri çekilmesi ile birlikte altcoinlerde de sert düşüş başladı. 12 Mart’ta büyük paralardan Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ise %14 oranında düştü. XRP ise %10’la düşüşte onları izliyor. Bununla birlikte Chainlink (LINK) %23’lük bir düşüşle en çok düşüş yaşayan coinlerden oldu ve şimdilerde Şubat ayının başından bu yana en düşük seviyesi olan 3.11 dolardan işlem görüyor. Orta sıralardaki altcoinlerin büyük kısmında %20‘lik düşüş gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

LINK’in ani düşüşü onu en iyi 100 coin sıralamasında en kötü performans gösteren kripto para birimi yaptı. Ek olarak son düşüş ile birlikte Blocktack (STX) ve Matic (MATIC) de en kötü performans gösteren kripto paralardan. Bitcoin dominansı %65‘in üzerine çıkarken aslında sert bir yükselişte bulunmadı, bu noktada piyasada dönen paranın 205 milyar dolara düşmüş olmasına bakarak riski gören yatırımcının elindekini satarak piyasadan çıkması şeklinde değerlendirebiliriz. Global riskler neticesinde nakite geçen yatırımcının etkisi altcoinlerde bütün şiddetiyle hissedilmeye devam ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz