Alipay Çin’in Dijital Parasının Detaylarını Açıkladı

Çinli ödeme platformu Alipay, ülkede geliştirilen merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili birçok ayrıntıyı ortaya çıkardı. Yapılan açıklamaya göre Alipay, ülkenin resmi dijital parası kullanıma açıldığında önemli bir rol sahibi olacak. Ayrıca yasa dışı etkinlik şüphesi oluşturan hesaplar kısıtlanabilecek.

Eğer gerekli görülür ise bir veya daha fazla hesap yetkilisinin engellenmesi, hedef hesaba giriş ve/veya hesaptan gerçekleşen para akışının engellenmesi ve hesapta tutulan tüm fonların dondurulması gibi kısıtlamalar uygulanabilir. Bununla birlikte Alipay’in patentinde, her biri farklı hizmet sunan birkaç farklı dijital para cüzdanı bulunacağı belirtildi. Ek olarak bir başka Alipay patentinde, anonim işlemlerin desteklenebileceğini de ifade edildi.Verilen bilgiler ışığında Dijital Yen’in oldukça kontrolcü bir yapıya sahip olacağı net olarak belli olmuş oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz