Abra CEO’su Portföyünün Yarısını Bitcoin’e Ayırdı

Abra’nın kurucu ortağı ve CEO’su Bill Barhydt, toplam yatırım portföyünün % 50’sini lider kripto para birimi Bitcoin’e ayırdığını açıkladı. Money Talks’un bir bölümünde sahip olduğu varlıklardan bahseden Barhydt, Bitcoin varlıklarını son haftalarda arttırdığını dile getirdi. CEO, Bitcoin’in şu anda toplam yatırım portföyünün % 50’sini oluşturduğunu ifade etti. YouTube canlı yayınında Barhydt, “Bitcoin şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatıdır” diyerek Bitcoin’i övdü. Yönetici, kripto para biriminin en iyi yatırım seçeneği olmasının en büyük nedenlerinden birinin Bitcoin’in sınırlı bir varlık olmasına bağladı. Devlet tarafından sürekli basılan paranın değersizleştiğini ancak Bitcoin’in sınırlı bir varlık olması sebebiyle değerinin katlandığını belirtti.

Barhydt, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi stablecoin’lere ve merkez bankası dijital para birimlerine CBDC’lere de değindi. Dijital yuan gibi küresel CBDC’lerin ihraç edilmesinin, merkez bankalarının para basmayı bırakacağı anlamına gelmediğini savundu.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz