ABD’li Politikacı Bitcoin’e Yöneldi

Newt Gingrich
Newt Gingrich

Bill Clinton yönetimi sırasında Beyaz Saray’da bulunan ve 2012’de cumhurbaşkanlığına aday olan ABD’li politikacı Newt Gingrich, Bitcoin’e yöneldi. Financial Times, 1995’ten 1999’a kadar ABD Temsilciler Meclisi’nin 50. konuşmacısı olarak görev yapan Newt Gingrich’in, International Bitcoin Advisory Corporation’a (IBAC) katıldığını bildirdi. Gingrich, potansiyel olarak 50 milyar dolar değerinde bir pazarda Bitcoin ile çalışmaya başladı. Gingrich ülkelere ve merkez bankalarına Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak tutmalarına yardımcı olacak.

IBAC, İsrail merkezli ve eski bankacı Avi Ifergan tarafından kurulan yeni bir şirkettir. Amacı, merkez bankalarına ve varlık fonlarına dijital varlık yatırımlarıyla sahip olabilecekleri tüm ihtiyaçlarda yardımcı olacak bir takım oluşturmaktır. Diğer bir amacı ise, devlet kurumlarının Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını benimsemesine yardımcı olmaktır.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz