ABD Kongre Üyesi Dijital Varlıklar İçin Yasa Çıkardı

Kripto Paralar
Kripto Paralar

Bir ABD Kongre Üyesi, dijital varlıkların düzenlenmesini çevreleyen bir yasa çıkardı. Don Beyer, bu haftanın başlarında dijital varlıkları düzenlemek için mevzuat hazırladı. “Dijital Varlık Piyasası Yapısı ve Yatırımcıyı Koruma Yasası” başlıklı mevzuat, tüketicileri korumayı ve aynı zamanda finansal inovasyonu teşvik etmeyi amaçlıyor. Beyer bu yasanın dijital varlık sahiplerine ve yatırımcılara “temel korumalar” sağlayacağını belirtti.

Beyer, Mayıs 2021’de, doğu Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğuna benzin sağlayan Colonial Pipeline’ın sisteminin hacklendiğini ve saldıranların 4,4 milyon dolar değerinde Bitcoin talep ettiğini hatırlattı. Bu amaçla Beyer’in mevzuatı, sadece kripto paranın değil, tüm işlemlerin izlenebilirliğine odaklanıyor. Beyer’e göre blok zincirine kaydedilmeyen bu işlemlerin, “dolandırıcılık potansiyelini en aza indirmek ve şeffaflığı teşvik etmek” için “kayıtlı bir Dijital Varlık Ticaret Deposuna” bildirilmesi gerekiyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz