ABD Hazine Bakanı Açıklama Yaptı, Bitcoin Düştü

Janet Yellen
Janet Yellen

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, faiz oranlarının yükselmesi gerekebileceğini söyledi. 4 Mayıs tarihinde The Atlantic’e verdiği röportajda Yellen, yüksek hükümet harcamaları nedeniyle rotadaki değişikliğin gerekli olabileceğini belirtti. Yellen, ABD ekonomisinin aşırı ısınmasını önlemek için faiz oranlarının “bir miktar yükselmesi gerekebileceğini” açıkladı. Ocak ayında Hazine Bakanı olarak atanan bir Bitcoin eleştirmeni olan Yellen, Başkan Biden’ın ağır harcamalarının ekonomiye fayda sağlayacağını ekledi.

Yellen’in açıklamaları üzerine lider kripto para birimi Bitcoin %7 düşüş kaydetti. Dün genel olarak kripto para piyasasında düşüşe neden oldu. Bugün ise kripto para piyasası toplarlandı ve yeşile dönmeye başladı. En büyük kripto para Bitcoin 55.500 dolardan işlem görürken, Ethereum 3.352 dolar değerinde satışa devam ediyor. Ayrıca son bir haftada %117 artış kaydeden Dogecoin 0.66 dolarlık rekor seviyesinden satılıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz