ABD Fidye Yazılımını Tespit Edebilmek İçin Kripto Para İşlemlerini İnceleyecek

ABD başkanlık yönetimi, fidye yazılımı saldırıları gerçekleştiren hackerları tutuklamak için kripto ödemelerini izleyecek. Perşembe günü yayınlanan Bloomberg raporuna göre, Biden yönetimi, özellikle fidye yazılımı saldırıları söz konusu olduğunda, kripto para ödemelerini izleme çabalarını artırmayı planlıyor. Yeni birim, etkilenen şirketlerin ve kurumların fidye yazılımı saldırılarının faillerine gönderdiği veya göndereceği kripto transferlerini analiz edecek ve izleyecek.

Bloomberg’e göre, mevcut ABD başkanı Joe Biden’ın yönetimi, kripto ödemelerini takip etmenin fidye yazılımı saldırıları gerçekleştiren hackerları tutuklamaya yardımcı olacağını umuyor. Ayrıca Beyaz Saray bu siber saldırıları düzenleyen ve gerçekleştiren bilgisayar korsanlarına yönlendirecek bilgiler için 10 milyon dolar değerinde ödül vereceklerini açıkladı. Kurum, ABD yetkilileri tarafından anonim internet iletişimi için geliştirilen Tor tarayıcı ağı üzerinden bir ihbar hattı kurduğunu ve fidye yazılımı saldırılarıyla ilgili bilgiler için kripto ödemeleri sunabileceğini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz