ABD Başkanı’nın Açıklamasından Sonra Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Hafta sonu OKEx borsasına soruşturma açılmasıyla birlikte düşüşe geçen Bitcoin şimdilerde yükselmeyi başardı ve 11.742 dolara ulaştı. ABD Başkanı Donald Trump’ın teşvik paketi görüşmeleri sınırlı bir token’a sahip olan Bitcoin’in yükselmesine neden oldu. First Squawk’a göre, Başkan Trump politikacıları Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin açıkladığından daha büyük bir teşvik paketi yayınlamak istedi. Bloomberg konuyla ilgili bu hafta başlarında ABD Başkanı Trump’ın yönetim tarafından halihazırda sunulan yardım planı için 1.8 trilyon dolarlık teklifin de üstüne çıkmak istediğini belirtti.

binance

Koronavirüse bağlı ekonomik huzursuzlukta devamlı olarak ABD Dolarının basılması fiat paranın değerini düşürürken yalnızca 21 milyon ile sınırlı olan lider kripto para birimi Bitcoin’in ise değer kazanmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte birçok kripto para analisti de devam eden parasal teşvik ve buna bağlı fiat değerinin düşmesini Bitcoin’in yükselişi ile ilişkilendiriyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz