ABD Başkan Adayı Bloomberg’den Düzenleme Önerisi

ABD başkan adayı Michael Bloomberg, kripto varlıklarının finansal sistemdeki durumunu netleştirecek kurallar önerdi. Bloomberg’e göre kripto paralar daha fazla devlet gözetimi ve tüketici koruması sağlamalı.

Kripto düzenlemesini destekleyen ilk aday olmasa da, Bloomberg finansal sektördeki geçmişi göz önüne alındığında açık ara en güvenilir olanı. Diğer kripto destekçisi aday Andrew Yang kısa süre önce yarıştan ayrıldı. Bloomberg tarafından yayınlanan belgede hangi korumaların yasal menkul kıymet olduğunu belirleyerek tüketici korumalarının kurulması, vergilendirme sorunlarının açıklığa kavuşturulması ve ICO’lar için bir çerçeve oluşturulması yönünde çağrıda bulundu.

binance

Bloomberg’in önerisi, kısa olmasına rağmen, diğer önde gelen adayların bu konuda sessiz kalması nedeniyle dikkat çekti. Öte yandan Cumhuriyetçi aday olduğu varsayılan Donald Trump, kripto para birimine açıkça düşmanca bir tavır sergiledi ve düzenleme çağrısında bulunmadı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz