7 Günlük Kripto Fiyat Tahmini Yapan Yapay Zeka Tanıtıldı

Kripto para veri şirketi Nomics, 7 günlük kripto fiyat tahmini yapan yapay zeka sistemini tanıttı.

23 Nisan tarihinde şirket tarafından yapılan duyuruya göre, yapay zeka teknolojisi sayesinde kripto para fiyat tahmini gerçekleştirilebilecek. Bununla birlikte, şirket bunun yapay zeka sistemi tarafından oluşturulan kripto fiyat tahminlerini paylaşan ilk sistem olduğunu ileri sürdü. Kripto fiyat tahmini yapacak olan yapay zeka sistemi Machine learning (Makine Öğrenimi) modeline dayanıyor ve bunlar geleneksel yazılımlar gibi programlanmıyor, bunun yerine çok miktarda veri inceleyerek öğrenim yapıyorlar. sisteme göre Bitcoin önümüzdeki hafta 6900 dolar olacak gözüküyor.

binance

Nomics CEO’su Clay Collins, yapay zeka tarafından yapılaca olan tahminlerin yatırım tavsiyesi olmadığını, yalnızca gelecek fiyat hareketleri hakkında fikir sahibi olmak için kullanılması gerektiğini belirtti. Ayrıca CEO sistemin fiyat tahmininin yanı sıra sahte hacmi tespit etmek için de kullanılabileceğini söyledi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz