66 Milyar Dolarlık Avustralya Emeklilik Fonu, Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapacak

Avustralya
Avustralya

Avustralya emeklilik fonu Rest Super’in CIO’su, yıllık genel toplantısında üyelere, fonlarının bir kısmını dijital varlık piyasasına yeniden dağıtmayı ve hızla gelişen sektöre maruz kalmayı dört gözle beklediğini söyledi. Halkın kripto para piyasasına ilgi göstermesi Rest Super’i Avustralya’da dijital varlıklara yatırım yapan ilk emeklilik fonu yapacak. Fon yöneticileri Business Insider’a, piyasaya uzun vadeli maruz kalma aramadıklarını ve orta vadeli yatırım yapmaya karar verdiklerini ve bu tür bir riskin 66 milyar doları yöneten fon için yeterli olacağını umduklarını söyledi.

Fon yöneticisi Andrew Lill, fonun şu anda çeşitli varlık sınıflarını araştırarak sektörü incelediğini ve nihai yatırım kararını daha sonra vereceğini belirtti. Lill, yatırım seçenekleri araştırmasına ek olarak, fonun hala güvenlik ve düzenleyici yönlerle ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Avustralya ve diğer ülkelerden büyük fonlar, kripto para piyasasının performansı nedeniyle sektöre yatırım yapmaya hazırlanıyor. Daha önce, Queensland Investment Corporation, kripto para piyasasına girmeyi düşünen bir başka büyük fondu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz