2021’de Siber Suçlular Çok Daha Fazla Bitcoin Çalmaya Çalışacak

Güvenlik şirketi Kaspersky’nin bugün yayınlanan 2021 siber suç raporuna göre, dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler gelecek yıl koronavirüse bağlı olarak sorun yaşamaya devam ederse Bitcoin hırsızlığı daha çekici hale gelecek. Şirket raporu, koronavirüs salgınının yol açtığı fırsat eksikliğinden dolayı siber suçluların önceki yıllara kıyasla çok daha fazla Bitcoin çalmaya çalışacağını ortaya çıkardı. Bununla birlikte, rapor COVID-19 nedeniyle “büyük bir yoksulluk dalgasının” beklendiğini ve bunun sonucunda daha fazla insanın siber suçlara karışacağını belirtti.

Kaspersky’nin raporu, 2021 yılında suçluların çalıntı paraların izlerini gizlemek için gizlilik parası olan Monero’yu kullanabileceğini öngördü. Bu, özellikle fidye yazılımı kullanan siber saldırıları daha mümkün hale getirdi. Kaspersky, raporda önümüzdeki yıl dünyanın daha fazla gasp girişimi göreceğini ekledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz