2021’de Blockchain Şirketleri 2.6 Milyar Dolarlık Yatırım Aldı

Teknoloji pazarı istihbarat platformu CB Insights’tan alınan verilere göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde 129 Blockchain şirketi toplamda 2.6 milyar dolarlık yatırım aldı. Bu miktar geçtiğimiz seneye kıyasla oldukça yüksek, 2020 yılında tüm sene boyunca blockchain firmaları 341 anlaşmada sadece 2.3 milyar dolarlık yatırım aldı.

Analitik firması, bu sene kaydedilen en büyük anlaşmalar arasında, son derece başarılı CryptoKitties ve NBA Top Shot’ın arkasındaki şirket olan Dapper Labs’ın ve kripto hizmet sağlayıcısı Blockchain.com’un son sermaye girişlerini gösterdi. Nitekim Dapper Labs, Michael Jordan ve Kevin Durant gibi yatırımcılardan 305 milyon dolarlık fon aldı ve bu sayede girişimin değerlemesini 2.6 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir seviyeye çıkardı. Bununla birlikte Blockchain.com kazandığı fonlarla şirketin değerlemesini 5.2 milyar dolara çıkarmayı başardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz