177 Yıllık İsviçre Bankası Bitcoin Ticaretini Başlattı

isviçre
isviçre

24 Şubat tarihinde yayınlanan bir habere göre, 1844 yılında kurulan bir İsviçre bankası Bordier & Cie SCmA, Bitcoin ticaretini başlattı. Banka kullanıcılarının alternatif varlık sınıflarını çeşitlendirme talepleri sebebiyle kripto para birimi ticaretini eklediklerini ifade etti.

Yeni hizmet, Bordier’in kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Tezos dahil olmak üzere kripto para birimleri satın almasına, tutmasına ve ticaretine izin verecek. Bununla birlikte banka, gelecekte sunduğu coin sayısını artırmayı planladığını açıkladı. Bankacılık platformu Sygnum’un CEO’su Mathias Imbach, “Bordier, kullanıcılarına” yeni nesil “varlıkları sunarak, kullanıcıların servetini gelecek nesiller için koruma konusundaki 177 yıllık geleneğini sürdürüyor,” diye ekledi. İngiliz kripto şirketi Elliptic’in kurucu ortağı Tom Robinson, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada şirketinin küresel bankalardan Bitcoin ile ilgili soruşturmalarda büyük bir artış gördüğünü söyledi. 

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz