Roger Ver Koronavirüsü Önemsemedi, Ciddi Tepki Topladı

Tanınmış Bitcoin Cash (BCH) savunucusu ve Bitcoin.com’un eski CEO’su Roger Ver, dünyanın COVID-19 pandemisine tepkisinin orantısız olduğunu söyledi. 29 Mart tarihinde yayınladığı tweet’te Ver, koronavirüsten ölenlerin 1 Ocak ile 25 Mart 2020 arasında mevsimsel grip, sıtma ve trafik ölümleri de dahil olmak üzere diğer hastalıklarla karşılaştırıldığı bir istatistik tablosu yayınladı. Tabloya göre bu tarihler arasında trafik ölümleri, sıtma, intihar, HIV / AIDS ve mevsimsel gripten ölenlerin hepsi koronavirüsten ölenlerin sayısından çok daha fazla. Ver ise koronavirüsten endişe edenlerin kendilerini izole etmesi gerektiğini söyledi.

binance

Bunun üzerine birçok kişi Ver’in bu görüşüne tepki gösterdi. Ancak Roger Ver bu konuda tepki toplayan tek kişi olmadı. Sektörün ünlü isimlerinden John McAfee, COVID-19 salgınını hedef alarak çok sayıda tweet paylaştı. Bunlardan birinde aynı Roger Ver’in savunduğu gibi grip hastalığının koronavirüse kıyasla çok daha fazla insanı hastaneye yatırdığını belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz