11,5 Milyon Adet Bitcoin 1 Yılı Aşkın Süredir Hareket Etmedi

Bitcoin son bir yıl içersinde oldukça volatil bir fiyat performansı sergilerken Bitcoin’leri hareket ettirmeden tutan cüzdan sayısı da giderek artıyor. Analist Rhtym Trader’ın da dikkat çektiği üzere geçtiğimiz yıl içersinde Bitcoin fiyatı yüksek oranda artış göstermesine rağmen toplamda 11,5 milyon adet Bitcoin hiç hareket etmedi.

Bu durum çok yüksek oranda Bitcoin yatırımcısının lider kripto para birimine güvendiğini ve sert yükselişlerden sonra bile satma düşüncesine girmediğini gösteriyor.

binance

Ayrıca bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda 18 milyonuncu Bitcoin’de madenlenerek çıkartıldı. Ancak farklı sebeplere bağlı olarak sayıları milyonu bulan adette Bitcoin’in bir daha sirkülasyona sokulamayacak şekilde kayıp durumda olduğu tahmin ediliyor.

Tüm bunlarla beraber 2020 Mayıs ayında gerçekleşecek olan Madenci ödül yarılanmasıyla beraber piyasaya sokulan Bitcoin miktarı da yarı yarıya azalacak.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz