100 Milyon İnsan Kripto Tabanlı Varlıklar Kullanıyor

Yapılan son araştırmaya göre, dünya çapında 100 milyon insan artık kripto tabanlı varlıklar kullanıyor. Cambridge Alternatif Finans Merkezi’ndeki araştırmacılar, geçtiğimiz günlerde dünya çapında 100 milyon insanın şu anda Bitcoin (BTC) ve diğer Blockchain tabanlı kripto paralara sahip olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmacılar kullanıcı sayısının 2018 yılına kıyasla % 189 yükseldiğini belirtti. Bu sayının hızla yükselmesi kripto paranın büyüyen küresel hakimiyetini göstermektedir.

Bununla birlikte araştırma kullanıcıların coğrafi konumuna da dikkat çekti. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa’da faaliyet gösteren kripto firmaları kullanıcılarının daha yüksek kullanıcı aktivitesi bildirdiğinden şirket toplam kullanıcılarının % 40’ını aktif olarak kabul ediyor.  Araştırmacılara göre, bu sayı APAC ve Latin Amerika merkezli kripto şirketleri için çok daha düşük ve sırasıyla % 16 ve % 10’luk bir oran bildirildi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz