1 Milyon Ethereum Yakıldı

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

Güncellemeden bu yana toplamda 1 milyon Ethereum tokeni yakıldı ve bu sayede ikinci en büyük kripto para birimi yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Ethereum ağı, EIP-1559 güncellemesinde sunulan ücret yakma mekanizmasının uygulanmasından bu yana blok zincirinde milyonuncu parayı yaktı.

Ücret yakma mekanizması, Ağustos ayında EIP-1559’da tanıtıldı. Ağ, 4.2 milyar dolar değerinde Ethereum yakmak için yalnızca üç tam ay harcadı. NFT ve DeFi endüstrileri sayesinde, ağın yanma hızı sürekli arttı ve bu da topluluğun bugün gördüğü sonuca yol açtı. Güncellemeden önce, Ethereum’un ücret yapısı, yüksek ağ tıkanıklığı dönemlerinde muazzam ücretler alan kripto para madencileri lehine çalışıyordu. Bir noktada, kullanıcılar yalnızca bir işlemi gerçekleştirmek için 80 dolara kadar ödeme yapmak zorunda kaldı. Yeni ücret yakma mekanizmasının uygulanmasıyla, daha önce madencilere giden ücretler şimdi yakılıyor ve arz dolaşımından taşınıyor, bu da bazen bir “deflasyonist blok” görünümüne yol açıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz