1.1 Milyon Salvadorlu Chivo BTC Cüzdanını Kullanıyor

El Salvador
El Salvador

El Salvador nüfusunun yüzde 17’si sadece on gün içinde yerel Bitcoin cüzdanını indirdi. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkede Bitcoin’in benimsenmesinin nasıl arttığına dair bazı olumlu haberleri Twitter hesabından paylaştı. Bukele’nin tweetine göre, yaklaşık 1,1 milyon Salvadorlu şu anda ülkede yasal para birimi olarak Bitcoin’i kullanmaya hazır ve sadece on gün içinde orada oluşturulan Chivo Bitcoin cüzdanını indirdi. Bu sayı ülke nüfusunun yüzde 17’sine denk geliyor.

Cüzdan indirmelerinin bu yüksek oranı, buradaki akıllı telefon modellerinin yüzde 65’inin henüz Chivo’yu çalıştırmasına izin verilmemesine rağmen devam ediyor. Cüzdanı indirdikten sonra her vatandaş 30 dolar değerinde Bitcoin kazanıyor. Başkanın tweetine göre Bitcoin, El Salvador’da kırk yıl süren geleneksel bankaların kamulaştırılması ve özelleştirilmesiyle mümkün olduğundan çok daha fazla insanın finansal katılımın yayılmasına yardımcı olabilir.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikLA Clippers Kripto Paraları Kabul Edebilir
Sonraki İçerikSolana ve Avalanche Yükselişte

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz