ZachXBT Hakaret Davasıyla Karşı Karşıya

0
270
ZachXBT
ZachXBT

Jeffrey Huang olarak da bilinen NFT traderı MachiBigBrother, zincir üstü dedektifin geçen yıl Huang’ın on milyonlarca dolar değerinde kriptoyu zimmete geçirdiğini iddia eden bir rapor yayınlamasının ardından bağımsız bir blockchain dedektifi olan ZachXBT’ye dava açtı.
ABD Teksas Batı Bölgesi Bölge Mahkemesinde Cuma günü açılan davada, ZachXBT’nin MachiBigBrother’ı “ciddi itibar ve parasal zarara uğratarak” karaladığı iddia ediliyor.

Dava, ZachXBT’nin Haziran 2022’de blogunda ve Twitter’da yayınladığı ve MachiBigBrother’ın kripto piyasalarını manipüle ettiği ve bu yazıyı yazdığı sırada yaklaşık 38 milyon dolar değerinde olan 22.000 Ethereum’u zimmete geçirdiği iddiasıyla ilgili bir soruşturmaya atıfta bulunuyor.

Şikayet, mahkemenin ZachXBT’den mahkeme tarafından belirlenecek miktardaki “örnek zararlara” ek olarak “fiili ve tazmin edici zararları” ödemesine karar vermesini talep ediyor. Ayrıca, Jeffrey Huang’ın yaklaşan yasal savaş sırasında biriktirdiği tüm yasal ücretlerin geri ödenmesini talep ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz