Yüzüklerin Efendisi Temalı Kripto Para Bloke Edildi

JRR Token
JRR Token

“JRR Token” adlı bir kripto para birimi, efsanevi İngiliz yazar John Ronald Reuel Tolkien’in ailesi tarafından başarıyla bloke edildi. Şüpheli kripto para, Yüzüklerin Efendisi serisinde Pippin’i oynayan aktör Billy Boyd’un şimdi silinmiş bir tweetiyle Twitter’da reklamını yaptıktan sonra Ağustos ayında manşetlere taşındı. Binance Smart Chain’de verilen token, 19 trilyonluk harika bir token arzına sahip. Tanıtım yazısı, Frodo’nun Doom Dağı’na götürmesi gereken yüzüğün üzerindeki yazıya benzer bir alıntıyla başladı.

Tolkien ailesinin avukatları, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) telif hakkı ihlali şikayetinde bulunmak için hızlı davrandılar. WIPO, JRRToken.com alan adının mülk tarafından geri alınması gerektiğine karar verdi. Bunun da ötesinde, tokenin Florida merkezli geliştiricisinin, tokenin mevcut adı altındaki tüm işlemleri durdurması ve Tolkien ile ilgili tüm içeriği silmesi gerekecek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz