Upbit Soygununda Çalınan ETH’ler Bilinmeyen Cüzdanlara Aktarıldı

27 Kasım tarihinde gerçekleşen Upbit soygununa karışan adreslerden biri bu sabah erken saatlerde hesabında işlem gerçekleştirdi. Whale Alert’a göre, 3 Aralık tarihinde Londra saatiyle 7:52’de 1.5 milyon dolar değerinde 10 bin Ether (ETH) bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Aynı adres bu işlemden yalnızca beş dakika önce 150 bin dolar değerinde 1.001 ETH’lik daha küçük bir işlem gerçekleştirdi. Upbit soygununa karışan adres sabah saatlerinden itibaren toplamda altı işlem gerçekleştirdi.

binance

Güney Koreli kripto borsa Upbit geçen hafta yaşanan soygunda 342 bin Ether yani 50 milyon dolar çalındığı açıkladı.

Hatta hırsızlığın kriptoların sıcak cüzdanlardan soğuk cüzdana aktarılırken yaşandığı düşünüldü. Bundan dolayı da bu işlemin yapılacağını bilen şirket içinden birinin hırsızlığa karışmış olabileceği tartışıldı.

Ayrıca Upbit soygunu sonrası Binance CEO’su CZ, konuyla ilgili olarak çalınan paraların kendi borsasına aktarılamayacağının garantisi vererek Upbit’e destek oldu.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz