“Türkiye Blockchain Teknolojisinin Önemini Fark Etti”

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) CEO’su ve Blockchain Türkiye Platformu kurucu üyesi Soner Canko, Blockchain teknolojisi, dijital paralar ve bu konuya Türkiye’nin yaklaşımı ile ilgili bir röportaj verdi.

Blockchain teknolojisi sayesinde maliyetlerin azalacağını ve verimliliğin artacağını belirten Canko, Blockchain teknolojisinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

binance

Dijital paralar için ise nakitsiz hayata atılan adımda çok büyük rol oynadığını söyledi.

Ayrıca Türkiye ile ilgili , T.C Ticaret Bakanlığı’nın dış ticaret işlemlerinde dijital dönüşüm sağlamak ve Blockchain teknolojisini etkin şekilde kullanarak kurumlar arası koordinasyon sağlamaya çalıştıklarını iletti.

Ek olarak, Türkiye’nin Blockchain teknolojisinin değerini kavradığını belirterek, bu alanda daha fazla bilgi edinmek ve teknolojiyi tanımak adına çalıştığını anlattı.

“Blockchain Türkiye Platformunun asıl amacı Blockchain teknolojisini Türkiye’de yaygınlaştırmak ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek kullanımının artmasını sağlamaktır.”

 

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz