Sahte ICO Davasında Karar Çıktı

New York Başsavcısı (NYAG) Letitia James, Shopin kurucusu Eran Eyal’ın sahte bir ilk coin arzı (ICO) düzenlediğini kabul ettiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) Eyal’in sahte ICO düzenleyerek yüzlerce insanı dolandırdığı iddiasıyla hakkında dava açmıştı. SEC’in şikayetiyle birlikte Shopin CEO’su Eyal, 42 milyon dolardan fazla topladığı ICO’ları düzenlediği suçlamaları kabul etti. Ayrıca, daha önceki girişimi Springleap’de yatırımcıları dolandırarak 600 bin dolar çaldığını da itiraf etti.

binance

Konu ile ilgili olarak Başsavcı James, kimsenin kanundan üstün olmadığını söyleyerek, Eran Eyal da dahil olmak üzere sistemi istismar eden herkesi en ağır şekilde cezalandıracaklarını dile getirdi. Ancak başsavcının bu sözüne rağmen, mahkeme Eral’a hapis cezası vermek yerine para cezası vermeyi uygun buldu. Ayrıca, Eyal’ın Shopin CEO’luğundan vazgeçmesi talep edildi ve üç yıl boyunca New York’ta iş yapması yasaklandı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz