Ripple CEO’su: 2020 Yılında Büyük Bankalar Dijital Para Hizmeti Verecek

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin gelişmesi finans sektöründe büyük bir etki yaratmıştır. Bankalar ve finansal kurumlar da bu endüstrinin büyük potansiyelini fark ettiler. Bu nedenle merkez bankaları kendi dijital paralarını piyasaya sunmak için çalışmalara başlamış durumda.

Ripple CEO’sundan CBDC yorumu

binance

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dünyanın en büyük 20 bankasından bazıları 2020 yılında kripto paraları tutmaya ve alım satımını yapmaya başlayacaklarını ön gördü. Yakın zamanda bankaların kripto paraları satma ve kripto para saklama hizmeti ile ilgili konuşan Ripple CEO’su, 2020’de kripto para sektörünün büyümeye devam edeceğini böylelikle birçok bankanın kendi dijital paralarını çıkarmak için yarışa gireceğini belirtti.

Ayrıca, Xpring’in SVP’si Ethan Beard, 2020 yılında en az bir ülkenin merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya süreceğine kesin gözüyle bakıyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz