NYDFS İki Büyük Liste Güncellemesi Planlıyor

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) sanal para lisansını beş yıl içinde ilk kez güncellemeyi planlıyor.

NYDFS, 11 Aralık tarihinde web sitesinde sanal para birimlerinin kabul edilmesi ya da listelenmesi konusunda bir kılavuz sunarak, ilgili tüm tarafları ve kamuoyunu 27 Ocak 2020 tarihinde yorum yapmaya davet etti.

binance

Açıklamaya göre, listeleme üzerine yeni önerilen yönergeler özellikle BitLicense firmasına atıfta bulunuyor.

Kılavuz, New York Eyaleti’ndeki kripto ile ilişkili işletmelerin yeni kripto para birimleri listeleme süreçleriyle ilgili iki ana güncellemeyi içermektedir.

İlk öneri, NYDFS’nin, yetkili makam tarafından önceden onay alınmaksızın sanal para ticareti faaliyetlerine izin verilen tüm paraların bir listesini vermesini şart koşuyor.

İkinci güncelleme, belirli bir coin listeleme politikası oluşturmak amacıyla uygulanabilecek coin listeleri için önerilen bir model çerçevesini içerir. Onaylandığı takdirde, söz konusu teklif ruhsat sahibine, ilk teklifte listelenenlere ek olarak yeni coin listelenmesini veya kabul edilmesini kendi kendine sertifikalandıracaktır.

Son olarak, NYDFS yaklaşmakta olan güncellemelerin düzenleyicilik açıklık ve verimlilik sağlamayı hedeflediğini belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz