MicroStrategy 1 Milyar Dolar Değerinde Hisse Satarak Bitcoin Almayı Planlıyor

Microstrategy
Microstrategy

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almaya hazırlanıyor olabilir. Şirket bugün hisse senedinin halka açık satışı için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) evrak gönderdi. Bu tür açık uçlu anlaşma, firmanın ihtiyaçlarına bağlı olarak “zaman zaman” hisse senedi satmasına izin verir. Firma dosyalamada, “Bu izahname kapsamında sunulan herhangi bir A sınıfı hisse senedinin satışından elde edilen net geliri, Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planlıyoruz” diye ekledi.

MicroStrategy, gelirin tamamını Bitcoin satın almak için kullanacağını kesin olarak söylemese de, şirket geçtiğimiz sene Bitcoin’i benimsemeye başladığından bu yana büyük miktarda Bitcoin satın alıyor. Firma, hazinesinin çoğunluğunu oluşturan 3.7 milyar dolar değerinde 92.079 BTC’ye sahip. Son olarak şirket 500 milyon dolar sattı ve bu parayla Bitcoin satın alacağını açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikElon Musk’ın Açıklaması Uranus Token’in İşlem Hacmini Yüzde 75.224 Artırdı
Sonraki İçerikCoinbase Borsasında Listelenen Polkadot Yükselişe Geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz