Michael Saylor, Elon Musk’ı Biraz Daha Bitcoin Almaya Çağırdı

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

MicroStrategy kurucusu Musk’ın biraz daha Bitcoin almasını istediğini söyledi. Daha önce MicroStrategy CEO’luğundan ayrıldığını tweetleyen önde gelen Bitcoin destekçisi Michael Saylor, Elon Musk’ın Manchester United futbol takımını satın alma niyetiyle ilgili tweetine yanıt verdi. Saylor, topluluğun Elon Musk’tan BTC satın almasını beklediğini söyledi.

binance

Şubat 2021’de Musk, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık lider dijital para birimini satın aldığını ve e-arabaları için ödeme olarak BTC’yi kabul etmeye başladığını duyurdu. Ancak Nisan ayında Musk Bitcoin madencileri ve sahip oldukları çevresel etkilerle ilgili tartışmalı konular nedeniyle Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak kabul etmekten vazgeçti. Yine de Tesla, yakın zamana kadar tüm Bitcoin’i elinde tuttu. 2022’nin ikinci çeyreğinde, şirket BTC’sinin %75’inden kurtuldu ve bilançosunda sadece 218 milyon dolarlık BTC bıraktı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikEthereum Opsiyonları Açık Faiz Rekor Kırıyor
Sonraki İçerikCardano’nun Stablecoin’i Lansman Öncesinde Başka Bir Ortaklık Kurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz