Litecoin Kurucusu: Çin Haberleri Manipülasyon İçin Kullanılıyor

Litecoin kurucusu Charlie Lee verdiği röportajda Çin’den gelen haberleri bir kısım büyük yatırımcının Bitcoin’i manipüle etmek ve Bitcoin’e değer yüklemek için kullandığını söyledi. Lee; İnsanlar kasıtlı olarak “Çin haberlerini Bitcoin pumplamak veya FUD yaratmak için kullanıyorlar.” diye konuştu.

Litecoin kurucularından LTC vakfı yetkilisi Xinxi Wang ise Twitter’daki bir kripto paranın merkezsiz hızlı ve ölçeklenebilir olabilmesi ile alakalı tartışmada üçünün birden olmasının imkansız olduğu yorumunu yaptı: “Bitcoin ve Litecoin her zaman merkeziyetsizlik ve güvenliği ölçeklenebilirliğin önünde tutmuştur. Bu yüzden BTC ve LTC çok yavaştır.” dedi.

binance

Çin başkanının blockchain teknolojisini öven konuşmasından sonra kısa süreli bir boğa havası esmiş, blockchain teknolojisi ve kripto paralarla ile ilgili bir sürü gelecek spekülasyonu ortaya atılmıştı. Ardından gelen borsalara yönelik yaptırım haberleri BTC’nin kazandırdıklarını silmiş ve eski fiyatına döndürmüştü.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz