Kore 2020’de Kripto Paraları Vergilendirecek

Korean Times tarafından yayınlanan habere göre, Güney Kore Hükümeti, ülkede Bitcoin veya diğer kripto paralarla işlem yapan kullanıcılara yeni bir vergi sistemi getireceklerini açıkladı. Şimdilik sadece alt komite tarafından incelenmesine rağmen ülkenin Ekonomi ve Finans Bakanlığı bu yeni vergi sistemini önümüzdeki yıl içerisinde hayata geçirmeyi planlıyor.

Ekonomi Bakanlığı’ndan bir yetkili, “İlgili tartışmalar yapıldı” dedi. “Gözden geçirilen vergi sistemi gelecek yılın ilk yarısına kadar hazırlanacak.”

binance

Önümüzdeki sene gerçekleşmesi beklenen vergi sisteminden sonra Koreliler, kripto alım satım işlemleriyle ilgili ayrıntılı bir geçmiş belirtmek zorunda kalabilir. Sanal borsalar ayrıca her bir kullanıcı için ayrı kayıtlar ve ayrıca detaylı kişisel bilgileri tutmak zorunda kalacaktır.

Ayrıca Kore Ulusal Meclisinin de bir kripto vergi faturalandırması üzerinde çalıştığı biliniyor. Sonuçta ortaya çıkacak bir yasa, dijital para alım işleminin tüm bölümlerinde şeffaflığı artıracaktır.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz