JPMorgan’ın Blockchain Ağı 2020’de Japonya’da Kullanılabilecek

jpmorgan
jpmorgan

10 Aralık tarihinde yapılan habere göre, JPMorgan’ın Blockchain tabanlı ödeme ağı, 2020 yılının başında Japonya’da kullanıma açılacak. JPMorgan’ın platformu olan Interbank Information Network (IIN) müşteri memnuniyetini artırmak için ödeme işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bloomberg’in haberine göre ise 80’den fazla Japon bankası Blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. Diğer ülkelerle kıyaslandığında bu oran ile Japonya ilk sırada yer alıyor.

binance

JPMorgan Genel Müdürü Daizaburo Sanai, INN’in 2020’nin Ocak ayında Japon bankalarında kullanılacağını söyledi. Ayrıca Sanai, ülkedeki bankaların bu platform sayesinde nakit işlemlerini çok daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirebileceklerini düşünüyor.

Bilindiği üzere JP Morgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon daha önce Bitcoin için sahtekarlık ifadesini kullanmıştı. Jp Morgan’ın kendi kripto para projesini açıklamasının ardından ise bu ifadesiyle alakalı pişmanlık duyduğunu belirten bir açıklama yapmıştı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz