İrlanda Polisi 53.6 Milyon Euro Değerinde Bitcoin’e Erişemiyor

İrlanda Suç Bürosu, özel anahtarları kaybettiği için İrlandalı bir uyuşturucu satıcısının elde ettiği 6.000 adet Bitcoin’e erişemiyor. Yayınlanan haber göre 49 yaşındaki Clifton Collins İrlanda’nın Dublin kentinde uyuşturucu sattığı ve Bitcoin aracılığı ile kara para akladığı gerekçesiyle tutuklandı.

Collins’in kripto cüzdanlarında tuttuğu tahmini nakit miktarı toplamda 53.6 milyon Euro’dur. Ancak İrlanda haber merkezi, uyuşturucu satıcısının bir düzine çevrimiçi cüzdanda tutulan 6.000 BTC’ye erişim sağlayabilecek kodları kaybettiği iddia ettiğini açıkladı. Collins’in iddiasına göre 2017 yılında Bitcoin’ini daha güvenli olacağını düşünerek on iki farklı cüzdana koydu. Bunun ardından cüzdanların şifrelerini bir kağıda yazdı ve kiralık bir evde sakladı. Ancak o yıl evine polis tarafından baskın yapıldı beş sene hapis yattı. Collins içerideyken ise biri eve girdi ve diğer bazı şeylerle birlikte, içinde şifrelerin yazılı olduğu kağıdı çaldı. Collins’in bu iddiası birkaç tanık tarafından desteklenmektedir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz