İran Bitcoin Ödemelerini Yasaklamayı Planlıyor

2 Temmuz’da yayınlanan bir rapora göre, İran parlamentosu ülke içinde ödemeler için tüm ulusal olmayan kripto para birimlerinin kullanılmasını yasaklayan yeni bir yasa tasarısı hazırladı. Ayrıca İran, kendi kripto para birimini çıkarmayı planladığını açıkladı, bu da Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda alım yapmayı neden yasaklamayı amaçladığını gösterdi. Yerel kripto piyasası İran Merkez Bankası tarafından düzenlenecek. Bilindiği üzere Türkiye, ülkenin kripto para birimini benimsemede üst sıralarda yer almasına rağmen “işlem riskleri” nedeniyle Nisan ayında kripto ödemelerini yasaklamıştı.

Bu arada İran tasarısı, kripto para madencilerinin madencilik çiftlikleri kurmak için Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan lisans almalarını şart koştu. Mayıs ayında İran, yaygın elektrik kesintileri nedeniyle kripto para madenciliğine dört aylık bir yasak getirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBorsalardaki ETH Bakiyeleri Düşüşe Geçti
Sonraki İçerikCardano Grayscale Şirketinin Büyük Sermaye Fonuna Eklendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz