IOST’dan Çin Hamlesi! Devlet Destekli Ortaklıklar Mı Geliyor?

Çin’in Hainan Adasının Sanya şehrinde gerçekleşen Uluslararası Blockchain Teknolojisi İnovasyon Forum’una katılan IOST kurucuları bölgedeki yetkililer ile sıkı ilişkiler kurduklarını ve olası ortaklıklar için uğraştıklarını açıkladı.

Hainan bölgesi önemli bir tatil merkezi olmakla birlikte, 2018 yılında içerisinde bulunan serbest ticaret alanında blockchain geliştirmelerinin test edildiği Hainan Blockchain Pilot Bölgesi‘nin kurulmuş olması sebebiyle ciddi önem arz ediyor. Çin hükümeti tarafından blockchain teknolojilerine sıcak bakılmazken bile bu konuda çalışmalar yapılmasına izin verilen bölgenin Çin devlet başkanının blockchain’i öven açıklamalarından sonra devlet destekli blockchain projelerinin merkezlerinden biri olması bekleniyor. IOST ekibi bölgenin belediye başkanı ve Çin bakanlık yetkilileriyle temaslarda bulunarak bu blockchain dönüşümünden kendine pay çıkartmak için uğraşıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz