Hollanda Facebook’a sahte BTC reklamlarını kaldırtıyor

Hollanda mahkemesi Facebook’un Bitcoin (BTC) ile ilgili sahte ve yanıltıcı yatırım reklamlarını kaldırmasına hükmetti. Karar Hollandalı tv yapımcısı John De Mol‘un Facebook’a karşı açtığı dava sebebiyle alındı.

Facebook’da De mol’un ve başka ünlülerin fotoğraflarını kullanarak zenginlik vaat eden yanıltıcı reklamlar sebebiyle yatırımcılara 1.8 milyon Euro zarar ettirildiği iddia edildi. De Mol; Facebook’un bu reklamları kaldırması yönündeki pek çok başvurusunu bilerek görmezden geldiğini belirtti. Mahkeme bu iddiaları kabul ederek Facebook’un bütün bu reklamları kaldırmasına ve reklamları verenlerin bilgilerini mahkeme ile paylaşmasına karar verdi. Facebook bu karara uymazsa ayrıca 1.1 milyon Euro ceza ödemek zorunda kalacak.

binance

Facebook daha öncesi kripto paralar ile alakalı reklamları tamamen yasaklamış fakat Libra duyurusu sonrasında bu yasağı gevşeterek, haber ve kripto para servislerinin reklamlarını onaylamak konusunda esneklik getirdiğini açıklamıştı.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz