Gabor Gurbacs: Warren’ın Vergi Planı Çözüm Değil

Elizabeth Warren
Elizabeth Warren

Senatör ve önde gelen Bitcoin (BTC) ve kripto para eleştirmeni Elizabeth Warren, her türlü varlığa yeni bir servet vergisini savundu. 28 Temmuz’da, Warren, kriptoya daha sıkı düzenlemeler getirme ve yeni bir servet vergisi oluşturma planlarını bir kez daha yineledi. Warren 2020’deki başkanlık kampanyası sırasında, 50 milyon doların üzerindeki net değerler için yıllık yüzde 2 ve 1 milyar doların üzerindeki servetler için yüzde altı oranında bir “ultra milyoner vergisi” önerdi.

Warren’ın bu açıklamasının ardından VanEck’in dijital varlıklar kolunun başkanı Gabor Gurbacs, ABD senatörü Elizabeth Warren’ın yeni servet vergisinin bir çözüm olmadığını belirtti. Gurbacs’a göre devletin harcama sorunu “vergi/gelir” sorunlarından çok daha tehlikelidir. VanEck direktörü, serveti vergilendirmek yerine hükümetin onlara yatırım yapmasının daha iyi olacağını belirtti. Gurbacs, hükümetlerin yetersizliğinin ekonomileri ve toplumların sağlığını tehdit etmeye başladığını da sözlerine ekledi.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikARKK ETF Temmuz’da Yüzde 7 Düştü
Sonraki İçerikBTC Yükseliş Sinyali Gösteriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz