Fidelity Avrupa’ya Açılıyor

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Fidelity Investments, artık Avrupalı kurumsal yatırımcılara da hizmet edecek. Son zamanlarda ABD’de büyük ilerleme kaydeden Fidelity Investment firması görünüşe göre şimdi de gözünü Avrupa’ta dikti. Fidelity Investments’a bağlı olan Fidelity Digital Asset Services (FDAS), bugün yaptığı açıklamada bundan böyle sadece ABD yatırımcılarına değil aynı zamanda Avrupalı yatırımcılara da kripto para hizmeti vereceğini açıkladı.

Firma Chris Tyrer’ı İngiltere’de başlatılacak Avrupa FDAS’ın Başkanı olarak atadı. Tyrer daha önce Barclays Investment Bank’ta Genel Müdür olarak çalışmıştı.

binance

Ayrıca konu ile ilgili olarak Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, firmanın ABD’de kısa zamanda önemli bir ilerleme kaydettiğini ve İngiltere’deki girişimlerinden sonra dijital varlık işini coğrafi olarak genişletmek istediklerini söyledi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz