Ethereum Gelişticisi Serbest Bırakıldı

Ethereum Foundation araştırmacılarından Virgil Griffith, Kuzey Kore’de kripto para konferansına katılıp Blockchain teknolojisini kullanarak ambargo delme konusunda bilgi aktardığı gerekçesiyle 29 Kasım tarihinde Los Angeles Uluslararası Havalimanı’nda yakalanmıştı.

Daha önce Charlie Shrem ve Erik Voorhees gibi kişileri temsil eden ünlü dava vekili Brian Klein ise geçtiğimiz günlerde tutuklanan Virgil Grifftih’i temsil edeceğini açıklamıştı.

binance

3 Aralık tarihinde Brian Klein, Twitter hesabından Virgil Griffith’in belirtilen suçları reddettiğini ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını duyurdu. Ayrıca müvekkilinin dava gününü beklediğini ve dava günü tüm hikayeyi anlatacağını belirtti.

Öte yandan, daha önce bildirdiğimiz habere göre, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Griffith’in serbest bırakılması için düzenlenen imza kampanyasına katılarak Griffith’e destek vermişti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz