Ethereum Classic Bir Günde Yüzde 40 Yükseldi

Ethereum Classic, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,80 dolara ulaştıktan bir hafta sonra 3 kat değer kazanmayı başardı. Dün gece Ethereum Classic 157.30 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. Fiyat o zamandan beri 130 dolara düşmüş olsa da Ethereum Classic, piyasa değeri ile ilk 20 kripto para birimine girmeyi başardı.

Yılın başında ETC’nin değeri 5 ile 6 dolar arasındaydı. Kripto para birimi o zamandan beri istikrarlı bir şekilde değer kazandı, ancak patlayıcı fiyat hareketinin büyük kısmı geçen hafta gerçekleşti. Şimdilerde 15 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan ETC, son bir günde piyasa değerine birkaç milyar dolar ekledi. Ethereum Classic, teknik olarak orijinal Ethereum blok zinciri olsa da, Ethereum’a kıyasla benimsenme konusunda çok geride kaldı. Ağ, geçen yıl birçok %51 saldırının kurbanı oldu ve bu durum ağın güvenilirliğini sarstı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz