Düşük Hacimli Kripto Paralar 2020’de Ölecek

Bitcoin dominasyonunun %70’e dayandığı bu günlerde pek çok altcoin yeni yatırımcı bulmakta zorlanıyor. 2019 yılına genel olarak baktığımızda altcoinler için oldukça kötü geçtiğini söyleyebiliriz.

2019’ın başlarında yatırımcı Billy Woo yaptığı araştırmada altcoinlerin %99‘unun yeterli likiditeye sahip olmadığını söylemişti.  Likidite bir finansal ürünün kolayca nakite çevrilebilmesi veya satılabilmesini gösteren durumdur.

binance

The Block’dan araştırmacı Larry Cermak, bu araştırmayı güncel olarak ileriye taşıdı ve şu anki duruma göre altcoinlerin büyük çoğunluğunun 2020 yılında fiyat olarak sıfır olmasa da likidite olarak sıfıra vurup öleceği çıkarımında bulundu.

Coinmarketcap’deki 5000’e yakın kripto para üzerinden konuşan analist; “Kripto paraların %95’inin hiç likiditesi yok. %2’lik bir kısım ise çok az likiditeye sahip. Shitcoinlerin pek çoğu fiyat olarak 0’ı görüp ölmese bile hiç likiditeye sahip olmadığı için ölecek.” dedi.

Coinmarketcap’de yer alan 4960 kripto paradan sadece ilk 20’sinin yeterli likiditeye sahip olduğu belirtildi.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikKripto Suçlusu Vinnik’in İade Talebi Askıya Alındı
Sonraki İçerikÖzbekistan Kripto Parayı Yasakladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz