Charles Hoskinson: Cardano Bitcoin’den 1.6 Milyon Kat Daha Enerji Verimli

Charles Hoskinson, Bitcoin’in sürekli artan enerji tüketiminden şikayet etti ve bu konuda Cardano’nun Bitcoin’e kıyasla daha iyi olduğunu savundu. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, yakın tarihli bir Forbes röportajında ​​Cardano’nun çevreye zarar vermediğini vurgulayarak en büyük kripto para birimi Bitcoin’den 1,6 milyon kat daha fazla enerji verimli olduğunu iddia etti. Hoskinson proof of stake algoritmasının devasa ek yükü ve enerji harcaması olmadığı için proof of work’e kıyasla daha avantajlı olduğunun altını çizdi. Benzer şekilde geçtiğimiz gün Ripple kurucu ortaklarından Chris Larsen, Bitcoin’in proof of work algoritmasından proof of stake’e geçmesi gerektiğini dile getirmişti. 

Hoskinson, Mart ayında Mary hard forkunun piyasaya sürülmesinden bu yana Cardano’da 10.000’den fazla yerel token’ın piyasaya sürüldüğünü söyledi. Bununla birlikte CEO bu yaz Alonzo ile akıllı sözleşmeler başlattıktan sonra projenin daha da büyüyeceğini ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikNFL Oyuncusu Culkin Bir Yıllık Maaşını Bitcoin’e Çevirdi
Sonraki İçerikBitcoin 55 Bin Dolara Yaklaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz