BTC ve ETH Geçtiğimiz Hafta Önemli Kayıplar Yaşadı

Bitcoin ve Ethereum
Bitcoin ve Ethereum

Hem Bitcoin hem de Ethereum geçtiğimiz hafta büyük değer kaybetti. CoinGecko’dan alınan verilere göre, Bitcoin (BTC) fiyatı son yedi gün içinde yaklaşık %10 düştü. Geçtiğimiz hafta başında 34 bin dolardan satılan Bitcoin bu hafta 31 bin dolardan işlem görmeye devam ediyor. Aynı dönemde, Ethereum (ETH) %14’ten fazla bir düşüşle 2.140 dolardan 1.822 dolara geriledi. Bitcoin fiyatı, çeşitli faktörlerin bir araya gelmesiyle hızlı bir düşüşe neden olduğu Mayıs ortasından bu yana düşüşte. İlk olarak, Çin’deki yetkililer tarafından kripto endüstrisine özellikle de Bitcoin madenciliği sektörüne yapılan baskı Bitcoin’in hash oranının düşmesine sebep oldu. Ayrıca BTC’ye 1,5 milyar dolar yatırım yapan elektrikli araç üreticisi Tesla’nın artık kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeyeceğini açıklaması kripto piyasasının düşüşünü tetikledi.

Her iki kripto para biriminin piyasa değeri de düştü ve buna karşılık gelen Bitcoin değeri 633 milyar dolardan 583 milyar dolara düştü. Ethereum’un piyasa değeri, bir hafta önce kaydedilen 246 milyar dolardan 213 milyar dolara düştü. Tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri, 1.463 trilyon dolardan 1.303 trilyona düştü ve Bitcoin hakimiyeti %44.7’ye geriledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikKripto Borsaları Ticaret Hacmi Düşüşte
Sonraki İçerikEfsanevi Sörfçü Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz