Brezilya Bitcoin İçin Yeni Bir Tasarı Önerdi

Brezilya
Brezilya

Brezilya yasama organı geçtiğimiz günlerde dijital para birimlerini düzenlemeyi amaçlayan Bill 2.303 / 15 taslağını onayladı. Tasarı ilk olarak Expedito Netto Yardımcısı tarafından tanıtıldı. Ancak şimdi Solidariedade Partisi’nden Yardımcısı Aureo Ribeiro, Bitcoin’e ülkede bir “ödeme para birimi” olarak yasal statü kazandırmayı amaçlayan güncellenmiş bir taslak önerdi. Henüz Brezilya’da düzenlenmeyen Bitcoin’in ticarette kullanımı önerilmemektedir.

Yeni yasa, kabul edilirse, ülkede ilk kez Bitcoin’e yasal statü kazandıracak. Bununla birlikte, tasarı, Bitcoin’i “yasal para” olarak tanınması çağrısında bulunmaktan kaçınıyor, ancak yeni yasada bir “ödeme para biriminin” nasıl tanımlanacağı belirsiz. Ribeiro, tasarının Bitcoin’e Brezilya reali veya ABD doları gibi fiat para birimleri gibi Brezilya genelinde kabul edilecek yeterli yasal koruma sağlayacağını öne sürdü. Brezilya, kripto para birimlerine odaklanan yatırım ürünlerinin mevcudiyeti konusunda dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Ülkenin borsası şu anda dört kripto para birimi ETF’si listeliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDogecoin AMC Tarafından Kabul Edildi
Sonraki İçerikBitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Yükseldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz