BoE: Stablecoin Ödemeleri Bankalarla Aynı Şekilde Düzenlenmeli

İngiltere Merkez Bankası (BoE) bugün, stablecoin ödemelerinin, bankaların yaptığı ödemelerle aynı şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi. BoE Başkanı Andrew Bailey bugün Reuters’e verdiği demeçte, “Bir ödeme aracı olarak stablecoin’lerin beklentisi ve CBDC’lerin ortaya çıkan teklifleri bir dizi sorun yarattı” dedi. Bailey, Tether gibi stablecoin’ler daha fazla benimsenirse, bankanın daha sıkı düzenlemelere ihtiyaç duyacağını belirtti.

Bailey, para olarak kullanılan stablecoinlerin, ticari banka parası veya banka mevduatı olarak bilinenlerle eş değer standartları karşılaması gerektiğini söyledi. Bu, muhtemelen bireyler için KYC gerekliliklerini ve daha geniş anlamda kara para aklama ve mali suçlar için tasarlanmış çok sayıda uyum mekanizmasını içerebilir. BoE ayrıca, kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) çıkarıp çıkarmama konusunda henüz bir karar vermediğini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz