‘Blockchain Adası’nın’ Başbakanı Görevden Ayrılıyor

” Blockchain Adası ” olarak bilinen Malta’nın Başbakanı Joseph Muscat, yerel kaynaklara göre derhal görevden ayrılacak. Milletvekili Cuma günü Başkan George Vella’ya haber verdi. Yakın zamanda da televizyondan duyuru yapılacak.

Son yıllarda ülkede yaşanan Panama kağıtları skandalı ve gazeteci Daphne Galiza’nın öldürülmesinden sonra Muscat’ın bu hareketi kimse için şaşırtıcı değildi.

binance

Blockchain Adası artık yok mu ?

Küçük ada ülkesi son yıllarda birçok kişi tarafından Blockchain Adası olarak adlandırılıyordu. Binance, Bittrex, Bitpay ve OkEx gibi bir çok yüksek profilli Blockchain firması Malta’da faaliyetlerini genişletti. Ancak, yaşanan son gelişmelerin ülke politikaları üzerinde bir etkisi olacak gibi gözüküyor.

Hükümet değişikliğinin Bitcoin için olumlu mu yoksa olumsuz mu olacağı henüz belli değil. Bununla birlikte, Muscat’ın çıkarılması, yolsuzluk ve skandal suçlamaları devam ederken eleştirilerini sessizleştirebilir.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz