Bitcoin’de Madenci Ödül Yarılanması Fiyatları Nasıl Etkileyecek?

Dijital varlık Fonu Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, 2020 Blok ödül yarılanması ile ilgili karışık görüşler üretmeye devam ediyor.  1 Aralık tarihinde Jason Williams, diğer analistlerden farklı olarak fiyatların önümüzdeki Mayıs ayındaki halving nedeniyle değişmeyeceğini belirtti.

Bitcoin Ödül Yarılanması 2020 Mayıs Ayında Fiyatları Etkilemeyecek.

binance

Öte yandan, Bitcoin blok ödül yarılanması her blok için madencilere ödenen BTC miktarını 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşürecek. Bu olayın boğa piyasası için tetikleyici unsur olması bekleniyor.

Aynı zamanda, istatistikçi Willy Woo bu konuyla alakalı şöyle söylemişti “Bitcoin’in şu anki konumu, son iki halving’in boğa koşusuyla tam uyuşmuyor bu sebeple 2020 senesi Bitcoin için benzersiz bir ilk olacak”

Ayrıca ünlü analist PlanB her halving sürecinin kendi içersinde farklı dinamikler taşıdığını ve ayrı değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Bununla beraber PlanB ‘nin önümüzdeki halving süreciyle alakalı sert yükselişler beklediği biliniyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz