Bitcoin’de Dominans Düşüyor – Altcoinler Yükselişe Mi Hazırlanıyor

Geçtiğimiz gün 6600 denemesi yapan Bitcoin bugün aldığı satışlarla 6250$ seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. 6020 dolardan geçen 20 günlük hareketli ortalamanın altına düşmedikçe Bitcoin için şimdilik korkulacak bir durum yok. Bununla birlikte fiyatın 6000-6600 bandında düzenli gidip gelmesi BTC’deki paranın yavaş yavaş altcoinler akmasına sebep oluyor.

Tradingview’e göre bir hafta önce %68′lerde olan dominans %66’ya kadar düştü. Bu düşüş ile pek çok altcoinde ciddi yükselişler görüldü. Öne çıkan paralar Waves, Data ve ICX olurken diğer pek çok kripto parada %5′in üzerinde artış yaşandı. Şu an grafiğe baktığımıza 4 saatlikte dominans önemli bir seviye olan %66’da kırıldı ve anlık %65.97 olarak gözüküyor. bu durum bize domainasın %65’in başlarına kadar düşebileceği ve bu durumunda bir haftadır devam eden altcoin yükselişlerinin bir süre daha süreceğini gösteriyor. Pek çok altcoinde %5-10 arası yükseliş yaşanabilecekken bazı altcoinlerde yaşanacak manipülatif hareketler ciddi kar bırakabilir.

binance

4 saatlik grafikte dominance uzun bir aradan sonra ilk kez 200MA’nın altına düşüyor. Bu daha önce olduğunda BTC dominansı %69’den %62’lere kadar çekilmiş ve ufak çaplı bir altcoin rallisi yaşamıştı. Tekrar benzer bir durum olursa dominans %60’a düşebilir ve yine pek çok altcoin ciddi kar bırakabilir.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz