Bitcoin Yeniden 9 Bin Doların Üzerine Çıktı; Peki Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin bugün sert bir yükseliş yaparak 9 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Peki şimdi hangi kritik seviyelere dikkat edilmesi gerekli?

Grafiğe baktığımızda Bitcoin için yukarı yönlü en önemli direnç noktası 9.300 dolar olarak gözüküyor. Bu seviyeden an itibariyle hem 20 MA hem de 50 MA geçmekte. İki tane önemli ortalamanın tam bu seviyeye denk gelmesi önemli; Zira Bitcoin bu seviyeyi yukarı yönlü kırabilirse tekrar 10 bin dolar atağı görülebilir.

binance

Eğer Bitcoin 9 bin doların üzerindeki fiyat hareketini sürdüremez ve geri çekilme yaşarsa o zaman gözlerimiz tekrar 8.700 dolar desteğine çevrilecek.

Bitcoin’de gözümüze çarpan önemli göstergelerden bir tanesi de 20 günlük ortalamanın 50 günlük ortalamayı aşağı yönlü kesmek üzere olduğu. Bu teknik olarak düşüşü gösteren bir emare olmasına rağmen eğer Bitcoin bugün yaptığı hareketin devamını getirebilirse bunun önüne geçebilir.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz