Bitcoin Hash Rate Rekoru Kırıyor! Fiyat Yükselişte!

Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki düşüş hareketlerine rağmen hash seviyesi tüm zamanların zirvesine çıktı. Yarılanma öncesi mümkün oldukça fazla Bitcoin kazanmak isteye madencilik havuzlarının gaza basmasıyla hash gücü çok büyük bir yükseliş yaşadı. Hash rate artarken Bitcoin’in enerji tüketimi de rekor kırdı ve bir BTC üretmek için harcanan miktar rekor seviyeye ulaştı. Hash oranındaki bu patlamanın özellikle ASIC cihaz üreticisi Bitmain‘in yeni ve çok yüksek verimliliğe sahip cihazı Antminer S19 Pro’un duyurmasından kısa zaman sonra gelmesi dikkat çekti.

Pek çok analiste göre Bitcoin’in hash rate artışı fiyatı doğrudan etkileyen bir durum. Bir teoriye göre Bitcoin’in yeni all time high seviyesine ulaşması için hash oranında sürekli artması gerekiyor. Uzmanlar Bitcoin fiyatındaki son dipten dönüş hareketiyle hash rate oranındaki artışın birbirine etkilediğini düşünüyor.
Konu ile ilgili analizi aşağıda detaylı okuyabilirsiniz:
Bitcoin Enerji Endeksine Göre 2020’de Pump Gelecek!

binance

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz